Czy Twoje dziecko przepada za słodyczami?
Czy martwisz się, że Twoje dziecko zjada za dużo słodyczy, a za mało wartościowych posiłków?
Czy wiesz, że słodycze mogą być wartościowe?
Mam dla Ciebie E-book
- 30 prostych przepisów na słodycze i desery
- bogate w żelazo i/lub wapń, cynk, magnez, witaminy i białko
- sycące i idealne w ramach zdrowej przekąski – w domu, szkole, na pikniku
- łatwo dostępne, zdrowe składniki
- wygodne miary domowe – łyżki, szklanki, sztuki. Nie musisz nic ważyć 🙂
- przepisy nie zawierają glutenu, 90% jest bez mleka krowiego, a dla pozostałych podałam opcję bezmleczną
+ dodatkowo znajdziesz tu wstęp teoretyczny o zdrowszych zamiennikach cukru i wiele praktycznych porad i wskazówe
Dla kogo jest ten E-book?
-
Te przepisy powstały głównie z myślą o tzw. “niejadkach”, które żywią się przede wszystkim słodkimi produktami + zjadają niewielkie porcje.
-
Duża wartość odżywcza oznacza, że w małej objętości produktu znajduje się dużo witamin i minerałów, co jest ważne w przypadku dzieci z niewielką pojemnością żołądka.
-
Jest jeszcze druga grupa dzieci, dla której te przepisy będą korzystne. Mam na myśli dzieci z nadwagą i otyłością
-
Zdecydowana większość słodyczy z tej książki charakteryzuje się niższym indeksem glikemicznym niż tradycyjne sklepowe słodycze z białego cukru.
Mały brzuszek, duże potrzeby
Małe dzieci mają małą pojemność żołądka i i jednocześnie duże potrzeby żywieniowe.
Jeśli dziecko przepada za słodkim smakiem i zjada za dużo słodkich produktów to prawdopodobnie zjada mniejszą ilość wartościowych posiłków…
To co możesz zrobić to serwować zdrowszą alternatywę dla sklepowych słodyczy i jednocześnie ciągle oswajać z produktami wytrawnymi (nie-słodkimi).
Ważne jest, aby te słodkości były sycące i zaserwowane w towarzystwie owoców stanowiły odżywczy posiłek – po to, aby nie było ciągłej potrzeby podjadania.
Ciągle podjadanie jest bardzo niekorzystne, gdyż zaburza apetyt dziecka w porach głównych posiłków. Trudno jest zbilansować taki jadłospis i wdrożyć dobre nawyki żywieniowe.
Czasami to właśnie w porze przekąski dziecko jest najbardziej głodne – np. po wyjściu z przedszkola warto zaserwować coś, co poza wspaniałym smakiem dostarczy dziecku również cennych składników odżywczych.
Zwróć uwagę na skład sklepowych słodyczy – jak wiele z nich zawiera syrop glukozowo-fruktozowy, utwardzone tłuszcze roślinne, sztuczne barwniki, aromaty, konserwanty. Większość z nich dostarcza masę pustych kalorii i nic poza tym…
Ile kosztuje E-book?
49 zł
Dlaczego możesz mi zaufać?
Nazywam się Magdalena Ciężkowska. Jestem dietetyczką dziecięcą i terapeutką karmienia. Specjalizuję się w rozszerzaniu diety oraz żywieniu dzieci z wybiórczością pokarmową.
Pomagam rodzicom w pokonywaniu trudności związanych z żywieniem dzieci oraz uczę jak zbudować pozytywną relację dziecka z jedzeniem – od początku, na całe życie. Szczególnymi obszarami moich zainteresowań są: mikrobiota jelitowa, zdrowie układu pokarmowego, neofobia i wybiórczość pokarmowa.
Jestem autorką bloga dziecizdrowoodzywione.pl, kilku ebooków z prostymi przepisami dla zabieganych mam oraz kursu „Pomóż niejadkowi polubić jedzenie i odzyskaj spokój”.
Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców. Obydwaj nauczyli mnie bardzo dużo w kwestii jedzenia i “niejedzenia” 🙂