Aktualnie trwają zapisy do III edycji kursu:

Kurs pomóż niejadkowi
Kurs pomóż niejadkowi

Co raz częściej zgłaszają się do mnie mamy dzieci z wybiórczością pokarmową na konsultację, a ja wiem doskonale, że nawet kilka konsultacji to za mało czasu, aby skutecznie pomóc przy tak złożonym problemie. Dlatego powstał ten KURS.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs powstał z myślą o rodzicach, którzy:

 • Martwią się, że dziecko je za mało
 • Mają wrażenie, że im bardziej się starają, tym mniej ich dziecko zjada
 • Bardzo chcieliby aby ich dziecko zaczęło chętniej próbować nowe produkty
 • Marzą o spokoju w czasie posiłków i uporządkowaniu systemu żywienia w swoim domu

W tym kursie:

 • Pomogę Wam zrozumieć przyczyny i spojrzeć na problem z perspektywy dziecka.
 • Zbudujemy solidny plan zmian i uporządkowany system żywienia w Waszym domu.
 • Poprowadzę Was krok po kroku.
 • Otrzymacie wiele praktycznych strategii i wskazówek jak radzić sobie w poszczególnych sytuacjach.
 • W efekcie zyskacie spokój, większą pewność siebie podczas posiłków, a przede wszystkim uspokojone dziecko, które chętniej przychodzi do stołu, a z czasem chętniej próbuje nowości.

 

Jak szybko nastąpi przemiana w zachowaniu dziecka?

Różnie. Zależy od dziecka i wszystkiego, co działo się wcześniej. Nie będę Was czarować, że przemiana nastąpi natychmiast i że są magiczne sposoby na niejadka. Nie ma magicznych sposobów, potrzebny jest czas i cierpliwość, ale u niektórych dzieci postępy widać bardzo szybko, u niektórych dopiero po kilku miesiącach.

Co otrzymasz w ramach kursu?

 • Dostęp do platformy kursowej (6 modułów), a w każdym module 4 lub 5  lekcji, z których każda trwa około 15-20 minut.  
 • Łącznie ok. 7 godzin wiedzy podanej w bardzo przystępnej formie – do przerobienia w swoim tempie (zalecam przerobić w 4 do 6 tygodni, ale dostęp do kursu otrzymujesz na cały rok)
 • WORKBOOK – materiały do druku – streszczenie lekcji w formie pisanej + ściągawki na lodówkę + zadania do wykonania (spokojnie, nie będzie ocen, nie będę nikogo rozliczać, zadania są dla Ciebie i pomogą Ci wdrożyć wiedzę w życie).
 • Dostęp do zamkniętej grupy wsparcia na Facebooku „Pomóż niejadkowi” (tylko dla kursantów), gdzie będą tylko rodzice z podobnymi problemami
 • 3 spotkania na żywo ze mną na grupie w czasie trwania kursu – będę odpowiadała na Wasze pytania
 • BONUS: Inspiracje – przykładowe przepisy na dania przyjazne dla niejadków i przepisy na proste słodycze, o dużej wartości odżywczej

Kurs przerabiasz w zaciszu swojego domu – na dowolnym urządzeniu (komputerze, tablecie, telefonie). Nie musisz się udzielać na grupie, jeśli nie chcesz. Możesz pozostać zupełnie anonimowa.

kurs pomóż niejadkowi
Magdalena Ciężkowska prowadzi kurs

Zobacz opinie kursantek z poprzedniej edycji:

opinia mamy niejadka
opinia mamy niejadka
opinia mamy niejadka
opinia mamy niejadka
opinia mamy niejadka
opinia mamy niejadka

Kiedy rozpocznie się kurs? 

 

Najbliższa edycja kursu rozpocznie się w październiku 2021 roku.

Jeśli chcesz otrzymać specjalną zniżkę zapisz się na listę osób zainteresowanych kursem, a otrzymasz informację o przedsprzedaży.

 

kurs on line pomóż niejadkowi
Magdalena Ciężkowska dietetyk i terapeuta karmienia
Magdalena Ciężkowska dietetyk i terapeuta karmienia

A jeśli się jeszcze nie znamy…

Nazywam się Magdalena Ciężkowska. Jestem dietetykiem i specjalizuję się w żywieniu małych dzieci oraz w terapii karmienia.  

Pomagam rodzicom w pokonywaniu trudności związanych z żywieniem małych dzieci oraz uczę jak zbudować pozytywną relację dziecka z jedzeniem – na całe życie. Szczególnym obszarem moich zainteresowań są neofobia i wybiórczość pokarmowa.

Jestem autorką kilku ebooków z prostymi przepisami dla zabieganych mam oraz kursu „Pomóż niejadkowi polubić jedzenie i odzyskaj spokój”.

Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców. Obydwaj nauczyli mnie bardzo dużo i pokazali, że żywienie dzieci nie jest łatwe.

Starszy syn był typowym niejadkiem i z perspektywy czasu wiem, że to nie był duży problem. Młodszy był mniej typowym, tzw. „trudnym przypadkiem”, bo urodził się z ciężką wadą przełyku i był karmiony przez gastrostomię przez ponad rok. Po kilku operacjach, które przeszedł w pierwszych dwóch miesiącach życia, mógł już jeść buzią, ale zupełnie tego odmawiał… Przełom w karmieniu przyszedł dopiero, gdy miał 15 miesięcy. Dziś nazywamy go smakoszem, bo uwielbia jedzenie 🙂

Dzięki tym osobistym doświadczeniom dobrze rozumiem trudności z jakimi borykają się rodzice i mogę pomagać skuteczniej. 

Więcej informacji o moim doświadczeniu zawodowym i osobistym przeczytasz na blogu dziecizdrowoodzywione.pl  w zakładce O MNIE.