Są dzieci, które prędzej się zagłodzą niż zjedzą coś, czego nie znają…
Są dzieci, które potrafią nie jeść nic przez cały dzień w placówce i rzucać się na przekąski zaraz po wyjściu z przedszkola.
Są dzieci, które nie są w stanie siedzieć przy stole, na którym jest dużo nieznanego jedzenia.
Jeśli Twoje dziecko właśnie zaczyna edukację przedszkolną lub szkolną i martwisz się o jego jedzenie, a raczej niechęć do jedzenia w placówce to ten webinar jest dla Ciebie.
Dowiesz się:
Czego możesz się spodziewać, szczególnie na początku przygody z nową placówką
Jak pomóc dziecku, które boi się nowego jedzenia w nowym miejscu
Jak rozmawiać z pracownikami placówki
Webinar odbywa się w formie wykładu online “na żywo”, podczas którego możliwe jest także zadawanie pytań. Zapraszam Was serdecznie wraz z Waszymi wątpliwościami dotyczącymi sposobu żywienia Waszych pociech.
Dla kogo jest to szkolenie?
☀ dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym
☀ dla rodziców dzieci z wybiórczością pokarmową, które obawiają się jedzenia nowych rzeczy, w nowym miejscu
☀ dla rodziców, którzy chcą zrozumieć swoje dziecko i pomóc mu jeść lepiej
☀dla pracowników szkół i przedszkoli, którzy chcą się dowiedzieć jak postępować ze zlęknionymi “niejadkami”
Kim jestem?
Nazywam się Magdalena Ciężkowska. Jestem dietetyczką dziecięcą i terapeutką karmienia. Specjalizuję się w żywieniu dzieci z wybiórczością pokarmową.
Pomagam dzieciom polubić jedzenie, a rodzicom odzyskać spokój. Dosłownie!
Prowadzę grupowe zajęcia oswajające dzieci z jedzeniem poprzez zabawę i wspólne gotowanie.
Jednocześnie jestem w stałym kontakcie z rodzicami “niejadków” – wspieram w procesie zmiany, tłumaczę jak należy postępować z tzw. niejadkami i jak się zachowywać w poszczególnych sytuacjach, co mówić, a czego nie mówić w czasie posiłków.
Pomagam skończyć z presją raz na zawsze, wprowadzić harmonogram posiłków i zasady panujące przy stole oraz zwiększyć różnorodność menu dziecka strategicznie – metodą małych zmian.
Teoria jest ważna, jednak to dzięki praktycznej pracy bezpośrednio z dziećmi i dzięki konsultacjom z rodzicami nauczyłam się najwięcej i potrafię pomagać skutecznie.
Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców – 8 i 6 lat. Obydwaj nauczyli mnie bardzo dużo w kwestii NIEjedzenia i to dzięki osobistym doświadczeniom zaczęłam zawodowo zajmować się “niejadkami” i dziećmi ze skrajną wybiórczością pokarmową.